Młodzi zawodnicy z Trzcianki na kajakarskich mistrzostwach

M.Kordek
M.Kordek
W wakacje młodzi zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kajak" przy Gimnazjum nr 1 w Trzciance nie próżnują. Przed kilkoma dniami uczestniczyli w Mistrzostwach Młodzików Polskiego Związku Kajakowego.

W wyścigach indywidualnych wystartowała czwórka trzcianeckich kajakarzy. Wszyscy oni przebrnęli przez biegi eliminacyjne i awansowali do finałowych 30-stek. Najlepszy wynik na dystansie 2 tys. metrów osiągnął Patryk Czapliński, który zajął wysokie 8. miejsce w kategorii MŁODZIKÓW '98.

Karolina Nowak z trudem awansowała do finału z 28. czasem eliminacji. Z powodu warkocza wodorostów pod sterem musiała włożyć w swój bieg wiele wysiłku. Krótki okres czasu nie pozwolił na dostateczne zregenerowanie sił przed finałem i nasza zawodniczka ostatecznie zakończyła wyścig na 11. miejscu w kategorii MŁODZICZEK '97.

Kacper Misztak w kategorii MŁODZIK'97 zajął w finałowym wyścigu miejsce 17. Na takiej samej pozycji zakończyła finałowy start Anna Wicher w kategorii MŁODZICZEK'98.

Drugiego dnia zawodów w wyścigach K-2, również na dystansie 2000 m wystartowały dwie osady UKS "Kajak". W kategorii MŁODZIK'98 osada Czapliński/Jaroszewicz nie ukończyła wyścigu z powodu wywrotki. Natomiast w wyścigu MŁODZIKÓW'97 osada Misztak/Witkowski przypłynęła na metę na 16. pozycji wśród 29 osad, które stanęły na starcie.

Następnym ważnym sprawdzianem sił trzcianeckich kajakarzy będzie start juniorów młodszych w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sierpniu.