Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Opolu
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Opolu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- WIŚNIEWSKI Arkadiusz - KWW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO: 75,47% (33 104 głosów)
- NOWAK Michał Tadeusz - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 17,29% (7 586 głosów)
- SKAWIŃSKI Ryszard Stanisław - KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY: 7,24% (3 174 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DE DYDYŃSKI Paweł Tomasz: pozycja 1 : 1,87% (1 962 głosów)
- KAWA Marek: pozycja 2 : 1,87% (1 962 głosów)
- SŁONIEWSKA Ewa Anna: pozycja 3 : 1,87% (1 962 głosów)
- TOCZEK Andrzej Tadeusz: pozycja 4 : 1,87% (1 962 głosów)
- CIERPISZ Zdzisława Halina: pozycja 5 : 1,87% (1 962 głosów)
- KALINOWSKI Andrzej Antoni: pozycja 6 : 1,87% (1 962 głosów)
- GRELA Danuta Urszula: pozycja 7 : 1,87% (1 962 głosów)
- WILK Teresa Jadwiga: pozycja 8 : 1,87% (1 962 głosów)
- CIECHOCIŃSKI Artur Mirosław: pozycja 9 : 1,87% (1 962 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- SKAWIŃSKI Ryszard Stanisław: pozycja 1 : 0,55% (580 głosów)
- KRAMER Wojciech Zbigniew: pozycja 2 : 0,55% (580 głosów)
- KLEKOTKA Klaudia Bernadeta: pozycja 3 : 0,55% (580 głosów)
- JASTRZĘBSKA Anna Maria: pozycja 4 : 0,55% (580 głosów)
- WAWRYSZEWICZ Żaneta: pozycja 5 : 0,55% (580 głosów)
- ATŁACHOWICZ Wiesława Iwona: pozycja 6 : 0,55% (580 głosów)
- MIELCZAREK Piotr: pozycja 7 : 0,55% (580 głosów)
- BIERNACKI Andrzej Michał: pozycja 8 : 0,55% (580 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BESZ-JANICKA Małgorzata Ewa: pozycja 1 : 0,54% (573 głosów)
- KNYCH Przemysław Wojciech: pozycja 2 : 0,54% (573 głosów)
- RIMPLER Halina Małgorzata: pozycja 3 : 0,54% (573 głosów)
- BERLIK Łukasz Krzysztof: pozycja 4 : 0,54% (573 głosów)
- PAŁACH-TRELA Andrzeja Zofia: pozycja 5 : 0,54% (573 głosów)
- JANISZEWSKI Łukasz Czesław: pozycja 6 : 0,54% (573 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KALISZAN Tomasz Michał: pozycja 1 : 4% (4 204 głosów)
- BIEŃ Elżbieta Maria: pozycja 2 : 4% (4 204 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Sebastian Tadeusz: pozycja 3 : 4% (4 204 głosów)
- POBÓG-LENARTOWICZ Anna Maria: pozycja 4 : 4% (4 204 głosów)
- MOSOŃ Małgorzata Jolanta: pozycja 5 : 4% (4 204 głosów)
- WÓJCIK Justyna Katarzyna: pozycja 6 : 4% (4 204 głosów)
- SKOWROŃSKI Jacek Zbyszko: pozycja 7 : 4% (4 204 głosów)
- KĄCIAK Magdalena Karolina: pozycja 8 : 4% (4 204 głosów)
- DAMBOŃ Jan Antoni: pozycja 9 : 4% (4 204 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO:
- KASPRZYK Jacek Marian: pozycja 1 : 4,39% (4 619 głosów)
- ODELGA Edward Karol: pozycja 2 : 4,39% (4 619 głosów)
- KOSSOWSKA Agnieszka Zofia: pozycja 3 : 4,39% (4 619 głosów)
- KAMPA Paweł Jan: pozycja 4 : 4,39% (4 619 głosów)
- MALCHER Adam Rafał: pozycja 5 : 4,39% (4 619 głosów)
- CZARNECKA Aniela Franciszka: pozycja 6 : 4,39% (4 619 głosów)
- PANICZ Michał Tomasz: pozycja 7 : 4,39% (4 619 głosów)
- SŁAWEK Aleksandra Renata: pozycja 8 : 4,39% (4 619 głosów)
- KRÓL Izabela Anna: pozycja 9 : 4,39% (4 619 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWAK Michał Tadeusz: pozycja 1 : 2,34% (2 114 głosów)
- HOFMAN Adrian: pozycja 2 : 2,34% (2 114 głosów)
- POLAK Kinga Elżbieta: pozycja 3 : 2,34% (2 114 głosów)
- BRATEK Seweryna Barbara: pozycja 4 : 2,34% (2 114 głosów)
- ZAGAŁA Wiktor Stanisław: pozycja 5 : 2,34% (2 114 głosów)
- BIK Urszula Elżbieta: pozycja 6 : 2,34% (2 114 głosów)
- GALLA Kazimierz: pozycja 7 : 2,34% (2 114 głosów)
- BADURA Bożena: pozycja 8 : 2,34% (2 114 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KICHMAN Jacek Robert: pozycja 1 : 0,78% (705 głosów)
- URBANIK Jan Paweł: pozycja 2 : 0,78% (705 głosów)
- BARTNIK Jadwiga Maria: pozycja 3 : 0,78% (705 głosów)
- WYSPIAŃSKI Wojciech Grzegorz: pozycja 4 : 0,78% (705 głosów)
- KIEBDOJ Bożena Magdalena: pozycja 5 : 0,78% (705 głosów)
- NOWACZKIEWICZ Małgorzata: pozycja 6 : 0,78% (705 głosów)
- DANIELEWICZ Leszek Tomasz: pozycja 7 : 0,78% (705 głosów)
- MAŁEK Mieczysław: pozycja 8 : 0,78% (705 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KAMIŃSKA Barbara Ewa: pozycja 1 : 3,78% (3 412 głosów)
- GAJDA Tobiasz Adrian: pozycja 2 : 3,78% (3 412 głosów)
- RUSZAŁA Sebastian Lech: pozycja 3 : 3,78% (3 412 głosów)
- ŻEBROWSKA Bronisława Katarzyna: pozycja 4 : 3,78% (3 412 głosów)
- SEREMAK-MARKO Joanna Barbara: pozycja 5 : 3,78% (3 412 głosów)
- KORBAŃSKI Maciej Krzysztof: pozycja 6 : 3,78% (3 412 głosów)
- FULNECZEK Sylwester Brunon: pozycja 7 : 3,78% (3 412 głosów)
- MÜLLER Konrad Fryderyk: pozycja 8 : 3,78% (3 412 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO:
- MIELEC Piotr: pozycja 1 : 5,6% (5 058 głosów)
- CHWIST Dariusz Stanisław: pozycja 2 : 5,6% (5 058 głosów)
- WIŚNIEWSKA Alicja: pozycja 3 : 5,6% (5 058 głosów)
- KALINOWSKI Michał Piotr: pozycja 4 : 5,6% (5 058 głosów)
- WIĘCEK Adam Wojciech: pozycja 5 : 5,6% (5 058 głosów)
- CHODAKOWSKA Anna: pozycja 6 : 5,6% (5 058 głosów)
- KINDER Marek: pozycja 7 : 5,6% (5 058 głosów)
- KAWECKA Jolanta: pozycja 8 : 5,6% (5 058 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WILKOS Małgorzata Joanna: pozycja 1 : 1,84% (2 086 głosów)
- PANCZEŚNIK Piotr Stanisław: pozycja 2 : 1,84% (2 086 głosów)
- KŁAK Tadeusz: pozycja 3 : 1,84% (2 086 głosów)
- KWIATEK Romualda: pozycja 4 : 1,84% (2 086 głosów)
- PÓŁTORAK Adam Andrzej: pozycja 5 : 1,84% (2 086 głosów)
- KOZDRA Teresa Maria: pozycja 6 : 1,84% (2 086 głosów)
- KUBÓW Tadeusz: pozycja 7 : 1,84% (2 086 głosów)
- JABŁOŃSKA Jadwiga: pozycja 8 : 1,84% (2 086 głosów)
- MIKA Jerzy: pozycja 9 : 1,84% (2 086 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BARTNIK Longin: pozycja 1 : 0,64% (724 głosów)
- DOGIEL Magdalena Maria: pozycja 2 : 0,64% (724 głosów)
- TOBOLAK Karol: pozycja 3 : 0,64% (724 głosów)
- SZURPICKI Krzysztof Jan: pozycja 4 : 0,64% (724 głosów)
- DEPUTAT Barbara: pozycja 5 : 0,64% (724 głosów)
- HARMANSA Helena: pozycja 6 : 0,64% (724 głosów)
- SADKOWSKA-BANAK Joanna Monika: pozycja 7 : 0,64% (724 głosów)
- GÓRNY Jarosław: pozycja 8 : 0,64% (724 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BĄCZKOWICZ Dawid Alfred: pozycja 1 : 0,47% (526 głosów)
- ADAMSKI Henryk Marian: pozycja 2 : 0,47% (526 głosów)
- FEDUNIK Maria Jolanta: pozycja 3 : 0,47% (526 głosów)
- MOC Dawid Roman: pozycja 4 : 0,47% (526 głosów)
- ŻAK Ewa: pozycja 5 : 0,47% (526 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- POSPIESZYŃSKI Przemysław Andrzej: pozycja 1 : 3,84% (4 344 głosów)
- ŁUCZKIEWICZ Lilianna Irena: pozycja 2 : 3,84% (4 344 głosów)
- ORPEL Bartłomiej: pozycja 3 : 3,84% (4 344 głosów)
- OJDANA Joanna Beata: pozycja 4 : 3,84% (4 344 głosów)
- SULIKOWSKI Adrian Marcin: pozycja 5 : 3,84% (4 344 głosów)
- GABALEWICZ Hubert: pozycja 6 : 3,84% (4 344 głosów)
- SENDERSKA Paulina Renata: pozycja 7 : 3,84% (4 344 głosów)
- ANDREJCZUK Michał Jan: pozycja 8 : 3,84% (4 344 głosów)
- KAMIŃSKA Agnieszka Jadwiga: pozycja 9 : 3,84% (4 344 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO:
- SOWADA Łukasz Józef: pozycja 1 : 4,6% (5 199 głosów)
- JAROSZ-BASZTABIN Małgorzata Elżbieta: pozycja 2 : 4,6% (5 199 głosów)
- NAWARECKI Dariusz Janusz: pozycja 3 : 4,6% (5 199 głosów)
- ŚLEMP Jolanta Zofia: pozycja 4 : 4,6% (5 199 głosów)
- BONK Bartłomiej Wojciech: pozycja 5 : 4,6% (5 199 głosów)
- OKOS Natalia Aldona: pozycja 6 : 4,6% (5 199 głosów)
- MATUSZEK Waldemar Józef: pozycja 7 : 4,6% (5 199 głosów)
- STACHOWICZ Samanta: pozycja 8 : 4,6% (5 199 głosów)
- WIŚNIEWSKI Arkadiusz: pozycja 9 : 4,6% (5 199 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BATKO Sławomir Robert: pozycja 1 : 2,73% (1 572 głosów)
- KALICKA Magdalena: pozycja 2 : 2,73% (1 572 głosów)
- NOWOSIELSKI Jerzy Adam: pozycja 3 : 2,73% (1 572 głosów)
- JANCZAK Krystyna Celina: pozycja 4 : 2,73% (1 572 głosów)
- SUŁKOWSKI Czesław Wojciech: pozycja 5 : 2,73% (1 572 głosów)
- CYRUS Ewa Marta: pozycja 6 : 2,73% (1 572 głosów)
- PIERZGA Piotr Ludwik: pozycja 7 : 2,73% (1 572 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- GRUCA Łukasz Mateusz: pozycja 1 : 0,91% (523 głosów)
- TRYBULSKA Lucja: pozycja 2 : 0,91% (523 głosów)
- RYBCZYŃSKA Maria Jolanta: pozycja 3 : 0,91% (523 głosów)
- CIERPISZ Paweł Daniel: pozycja 4 : 0,91% (523 głosów)
- RES Grzegorz Jan: pozycja 5 : 0,91% (523 głosów)
- ĆWIK Jerzy: pozycja 6 : 0,91% (523 głosów)
- BILICZAK Krystyna Katarzyna: pozycja 7 : 0,91% (523 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WARZECHA Adam Remigiusz: pozycja 1 : 0,81% (467 głosów)
- KRZYWOŃ Jarosław Marek: pozycja 2 : 0,81% (467 głosów)
- SIEMASZ Ewa Alicja: pozycja 3 : 0,81% (467 głosów)
- BOGDANOV Dušan: pozycja 4 : 0,81% (467 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Krzysztof Piotr: pozycja 5 : 0,81% (467 głosów)
- POLEWIAK Sylwia Justyna: pozycja 6 : 0,81% (467 głosów)
- PALIGA Paulina Klaudia: pozycja 7 : 0,81% (467 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŁĘGOWIK Anna Barbara: pozycja 1 : 5,33% (3 069 głosów)
- KOWOL Justyna: pozycja 2 : 5,33% (3 069 głosów)
- ŚMIECH Błażej Krzysztof: pozycja 3 : 5,33% (3 069 głosów)
- TREMBACZ Jarosław Adam: pozycja 4 : 5,33% (3 069 głosów)
- CMOK Jerzy: pozycja 5 : 5,33% (3 069 głosów)
- MIKULICZ Sebastian Wiesław: pozycja 6 : 5,33% (3 069 głosów)
- KUBICA Beata Władysława: pozycja 7 : 5,33% (3 069 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO:
- WRÓBEL Tomasz Piotr: pozycja 1 : 4,5% (2 589 głosów)
- TABISZ Anna Lucyna: pozycja 2 : 4,5% (2 589 głosów)
- STELMASZCZYK Alicja Dagmara: pozycja 3 : 4,5% (2 589 głosów)
- PIASECKA Katarzyna Aleksandra: pozycja 4 : 4,5% (2 589 głosów)
- TELESZ Janusz Mariusz: pozycja 5 : 4,5% (2 589 głosów)
- ZAJĄCZKOWSKA Urszula Elżbieta: pozycja 6 : 4,5% (2 589 głosów)
- PYTLIK Przemysław Łukasz: pozycja 7 : 4,5% (2 589 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Potężne ulewy i gradobicia. Strażacy walczyli żywiołem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?