Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jelenie czytają. Wspólne czytanie i rozmowa z Mikołajem Grynbergiem oraz Piotrem Foreckim dziś w księgarni Booki

Agnieszka Świderska
Agnieszka Świderska
Mikołaj Grynberg dziś w Pile
Mikołaj Grynberg dziś w Pile Fot. Bartłomiej Ryży
Jelenie czytają. Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa oraz księgarnia Booki w Atrium Kasztanowa zapraszają dziś, w piątek, 18 września, na wspólne czytanie oraz rozmowę z Mikołajem Grynbergiem oraz prof. Piotrem Foreckim. Początek spotkania o godz. 18.00. Jutro spotkanie w Wągrowcu. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Czy północna Wielkopolska ma swój wspólny tożsamościowy i kulturowy kod? Czy kluczem to jego znalezienia mogą być książki? Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa przekonuje, że tak i zaprasza dziś, w piątek, na pierwsze spotkanie inagurujące cykl wydarzeń pod wspólną nazwą "Jelenie czytają".

- Inspiracją są książki z literatury pięknej oraz historyczne i przyrodnicze. Ważne i ważniejsze. Czytane wspólnie z twórcami; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami, bez podziałów, bo książki, to przede wszystkim dobro, a nie towar - mówi Iwona Belter z Agencji Promocji Książek i Czytelnictwa.

I zaprasza na dzisiejszy wieczór w księgarni Book w Atrium Kasztanowa. Gośćmi literackiego wieczoru będzie Mikołaj Grynberg, fotograf i pisarz oraz prof. Piotr Forecki.

- Wszyscy będziemy moderatorami czytania najnowszej książki „Poufne” oraz innych książek Mikołaja Grynberga. Osobno, obok, wspólnie, jakkolwiek, otwartej rozmowy, o rzeczach, które nie są łatwe. Zakładamy nieprzewidywalność, polemikę, bo i książki zachęcają do dzielenia się własnymi refleksjami - zaprasza Iwona Belter.

Mikołaj Grynberg zajmuje się problematyką i historią polskich Żydów w XX wieku. W całej swojej twórczości przyjmuje szczególną perspektywę dialogu, koncentrując się na spotkaniu z innymi, otwarciu na ich osobiste przeżycia i historie. Nominowany za całokształt twórczości do Nagrody Literackiej im. Juliabna Tuwima. Autor albumów "Dużo kobiet (2009) i Auschwitz – co ja tu robię? (2010), zbioru rozmów "Ocaleni z XX wieku (2012), Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne (2014), Księga wyjścia (2018) oraz prozy Rejwach (2017) i "Poufne (2020).

Piotr Forecki, politolog, pracownik Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Autor książek „Od Shoah do Strachu. Spory o polsko-żydowską przeszłość” i pamięć w debatach publicznych oraz „Po Jedwabnem. Anatomia pamięci funkcjonalnej”.

Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa powstała w listopadzie 2018 roku. Inicjuje społeczne wydarzenia kulturotwórcze, przy pomocy książek, w małych miejscowościach i miastach Wielkopolski, o zasięgu ogólnopolskim, w różnych środowiskach, kawiarniach, firmach, domach kultury, świetlicach, klubach, bibliotekach, miejscach z utrudnionym dostępem do kultury. Popularyzuje tylko ciekawe i ważne książki z literatury beletrystycznej i literatury faktu, polskich i zagranicznych autorów. Prowadzi sprzedaż książek podczas wydarzeń książkowych oraz w sieci internetowej. Oprócz prac związanych z popularyzacją wydarzeń literackich, oferuje pomoc w pozyskaniu partnerów do realizacji działań oraz pomoc w publikacji książki.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jelenie czytają. Wspólne czytanie i rozmowa z Mikołajem Grynbergiem oraz Piotrem Foreckim dziś w księgarni Booki - Piła Nasze Miasto

Wróć na trzcianka.naszemiasto.pl Nasze Miasto