Kajakarze zdobyli 57 medali [ZDJĘCIA]

M. Kordek
Regaty Zakończenia Sezonu w Gorzowie Wielkopolskim
Regaty Zakończenia Sezonu w Gorzowie Wielkopolskim M. Kordek
Zawodnicy UKS "Kajak" wzięli udział w Regat Zakończenia Sezonu, które zostały rozegrane 8 października na rzece Warcie w Gorzowie Wielkopolskim.

Trzciankę reprezentowało jedenaścioro kajakarzy. Trzcianecka młodzież rywalizowała z zawodnikami 7 klubów kajakarskich z Gorzowa, Nowej Soli, Gryfina, Choszczna i Poznania. Wszystkie wyścigi rozgrywane były na dystansie 2000 m z dwoma nawrotami. Zawodnicy UKS "Kajak" z Gimnazjum nr 1 w Trzciance zdobyli podczas tych regat trzy ostatnie już medale w tym sezonie.

Paweł Giedrys w wyścigu K-1 młodzików’99 sięgnął po pierwszy swój złoty medal w konkurencji indywidualnej. Po raz pierwszy pokonał w walce swojego wielkiego rywala Piotra Gajewskiego z Energetyki Poznań. Czwarte miejsce w tym wyścigu zajął Kajetan Lewkowicz.

Ze srebrem powrócił z tych regat tegoroczny rekordzista w klasyfikacji medalowej sezonu UKS "Kajak" - Patryk Czapliński (14 razy na podium), który w wyścigu K-1 młodzików ’98 uległ tylko Patrykowi Worachowi z MOSW Choszczno. Piąty był Łukasz Jaroszewicz.

Brązowy medal (mimo uszkodzenia steru o jakąś podwodną przeszkodę płynącą rzeką) wywalczyła osada Giedrys/Jaroszewicz w biegu K-2 młodzików’98/99. Zwyciężyła osada MKKS Gorzów przed osadą KS Admira Gorzów.

Klasyfikacja pozostałych zawodników:

• wyścig K-1/2000 m Juniorek Mł. – Marta Giedrys – VII miejsce (startowało 10 zawodniczek),
• wyścig K-1/2000 m Juniorów Mł. – Michał Odwrot - XI miejsce (startowało 12 zawodników),
• wyścig K-1/2000 m Chłopców – Tymoteusz Bzdręga – VI miejsce (startowało 18 zawodników),
• wyścig K-1/2000 m Dziewcząt – Patrycja Nowak – IV miejsce, Weronika Odwrot - VIII miejsce (startowało 16 zawodniczek),
• wyścig K-2/2000 m Chłopców – Bzdręga/Kordek – V miejsce (startowało 9 osad),
• wyścig K-2/2000 m Dziewcząt – Nowak/Odwrot – IV miejsce (startowało 5 osad).

O pechu może mówić Anna Wicher, którą awaria steru w wyścigu młodziczek’98 pozbawiła niemal pewnej pozycji medalowej. Ogółem w sezonie 2011 zawodnicy UKS Kajak, aż 25-krotnie startowali w różnego rodzaju regatach sportowych (wliczając w to imprezy rangi mistrzostw Polski i międzynarodowe kadry Polski) i przywieźli do domu aż 57 medali (w roku poprzednim 52 medale).

Największy sukces tego sezonu to złoty medal naszego kanadyjkarza Łukasza Nowaka w wyścigu C-1/5000m podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i dwukrotne powołanie naszego zawodnika jako reprezentanta Polski na Regaty Międzynarodowe.

Prawdopodobnie UKS Kajak ponownie będzie najwyżej notowanym klubem w punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.