Laury dla szachistów z Trzcianki

T. Kasperek/WAK
Paweł Miecznik
Latem trzcianeccy szachiści nie próżnowali.Z powodzeniem startowali w kilku turniejach szachowych.

MKS MDK Trzcianka był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o Puchar Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Trzcince. W zawodach, które odbyły się w dniu 21.sierpnia, wzięło udział 31 zawodników, między innymi z Bydgoszczy, Koszalina, Czaplinka, Piły, Drawska i oczywiście z Trzcianki.

Po 9 rundach 2*15 minut na świeżym powietrzu w Parku 1 Maja najlepszym okazał się Paweł Bęben z MKS MDK Trzcianka,który wyprzedził Dariusza Szopieraja ze Złotowa, Adriana Pogorzelskiego z Piły i Łukasza Naruszewicza z Trzcianki. Wśród juniorów wygrał Krzysztof Pałasz z Trzcianki, Za nim uplasowali się Rafał Dura z Drawska i Bartosz Zakrzewski z Trzcianki.

Obejrzyj również: Wybory Miss Bikini 2011
Najlepszą kobietą okazała się Monika Kubisiak, a najmłodszym zawodnikiem Konrad Kęciński, obydwaj z Trzcianki. Zawody sędziował Maciej Cybulski, a cenne nagrody wręczał prezes SMLW Tadeusz Mańczak, główny sponsor turnieju.

Nad morzem w Rewalu, od 18 do 29 sierpnia z najlepszymi w kraju rywalizował Marek Zakrzewski z MKS-u, który zdobył 4 pkt na 9 możliwych. Wcześniej, bo między 6 a 14 sierpnia Marek Zakrzewski zajął 12. miejsce w XX Międzynarodowym Festiwalu Szachowym w Poznaniu.

Przeczytaj także; Konflikt ginekologów rozstrzygnie sąd

Jego kolega klubowy Paweł Bęben był 9. w turnieju błyskawicznym. Bardzo udany start w turnieju Szachowe Lato w Poznaniu (16-24.07) zaliczył również Krzysztof Pałasz. Wygrał między innymi z arcymistrzem z Ukrainy Vadim Shishkinem. Ostatecznie zajął 15. miejsce i wypełnił normę na I kategorię.

Pięciu szachistów MKS MDK Trzcianka (M. Zakrzewski, K. Pałasz, J. Hrynkiewicz, M.Cybulski, B.Zakrzewski) wzięło udział w XVIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Kowalewie Pomorskim, który odbywał się od 4- do 10 lipca.. Najlepiej w Open A wypadł Marek Zakrzewski zajmując 5. nagrodzone miejsce, podwyższając swoją kategorię i ranking szachowy.

Sekcja szachowa MKS MDK Trzcianka prosi wszystkich starych i nowych członków sekcji o zgłoszenie się na pierwszych zajęciach szachowych we wrześniu do kierownika sekcji i instruktorów szachowych.