Klaudia Adamek z Gwardii Piła dwukrotnie stanęła na podium 37. Mistrzostw Polski U23, które odbyły się w Białej Podlaskiej. Z medalowym plonem wrócili z Mistrzostw Wielkopolski Młodzików zawodnicy pilskiej Gwdy

Zawodniczka Gwardii Piła w półfinale biegu na 100 m uzyskała czas 11,47 s. Rezultatem tym zapewniła sobie miejsce w finale, ustanawiając jednocześnie swój rekord życiowy. Po godzinnej przerwie nasza sprinterka zwyciężyła w biegu finałowym z wynikiem 11,48 s., zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni naszego kraju w kategorii młodzieżowej. W drugim dniu zawodów Klaudia Adamek w biegu na 200 m zajęła drugie miejsce z czasem 23.91 s., będącym jej rekordem życiowym.
Dzień później wystartowała ona w Chorzowie w prestiżowym mitingu Continental Tour Gold. W mocnej stawce zajęła siódme miejsce z czasem 11,65 s. Wygrała medalistka olimpijska Dafne Schippers (11,29) przed Ewą Swobodą (11,34) i Szwajcarką Ajla Del-Ponte (11,35).
Osiem medali wywalczyli w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w Poznaniu zawodnicy Gwdy Piła. Zuzanna Doroba wygrała bieg na 300 m ze znakomitym wynikiem 41,81. Efektownie wyglądało podium na 1000 prz dziewcząt, na którym stanęły trzy pilanki. Wygrała Kalina Wierzbowska (3:39,36) przed Agatą Łańską (3:45,22) i Julią Wałczacką (4:14,56). Złote medale zdobyli: Kacper Rospłoch w rzucie dyskiem (38,47) i Piotr Rozmiarek w skoku wzwyż (175). Srebrny krążek wywalczył Jan Gański w skoku wzwyż (145 cm). O miłą niespodziankę postarali się specjaliści biegu na 300 m Dawid Hajduk i Oliwier Kamiński, którzy tz wynikami 12,26 i 12,34 awansowali do finałowego biegu na 100 m. Ten pierwszy zajął trzecie miejsce w skoku w dal (5,42). Bliska wywalczenia medalu była Natalia Szarejko w biegu na 80 ppł (14,29) i 200 ppł (34,11). Ponadto dobrą formę potwierdzili juniorzy młodsi: płotkarz Mikołaj Szarejko w biegu na 100 m (11,77) i 200m (24,01), „przeszkodowiec” Mikołaj Czechowicz na 400 m (53,35) oraz Piotr Barańczyk w biegu na 200 m (PB 24,78).