Majówkowe derby Czarnych Jasło z Ostoją Kołaczyce. Dwa gole Radosława Macnara

Bogdan Hućko
W derbach powiatu jasielskiego Czarni Jasło wygrali z Ostoją Kołaczyce 3-0
W derbach powiatu jasielskiego Czarni Jasło wygrali z Ostoją Kołaczyce 3-0 Marek Dybaś
W meczu XXII kolejki klasy okręgowej Czarni Jasło pokonali Ostoję Kołaczyce. Derby powiatu jasielskiego nie były wielkim widowiskiem. Lider pewnie pokonał broniącego się przed spadkiem beniaminka.

Trener Ostoi w tym meczu nie miał pięciu zawodników z podstawowego składu. Zabrakło Jakuba Podgórskiego, Szymona Grzesiaka, Patryka Wiejowskiego, Dominika Kajdy i Przemysława Pierzchały. Po długiej przerwie (od sierpnia ubiegłego roku) zagrał wracający po urazie barku Rafał Kurcz. Mimo tak dużego osłabienia, drużyna z Kołaczyc powalczyła z liderem.

Czarni szybko objęli prowadzenie po strzale Radosława Macnara, ale później dogodnych okazji lider nie maił zbyt wiele do zdobycia kolejnych bramek. Ostoja postraszyła gospodarzy strzałem Damiana Przewoźnika.

Mecz rozgrywany był w bardzo wolnym tempie. Druga bramka Radosława Macnara w 50. minucie sprawiła, że Czarni zbytnio się nie wysilali. W kilku sytuacjach nie trafiali w bramkę lub bronił Damian Łukaszewski. Ostoja miała szanse na zdobycie gola, ale strzały Mateusza Krajewskiego i Rafała Grzesiaka były niecelne. Tym samym Czarni w czwartym meczu z rzędu nie stracili bramki.

- Był to trochę majówkowy mecz. Chcieliśmy wygrać, być dominującą stroną, stwarzać sytuacje. W pierwszej połowie sytuacji stworzyliśmy niewiele, ale jedną z nich zakończyliśmy golem. W drugiej połowie dołożyliśmy dwie bramki. Mecz bez historii. Przeciwnik nam nie zagroził, a my też nie kwapiliśmy się do jakiegoś huraganowego ataku. Rozegraliśmy to spotkanie na swoich zasadach, pewnie wygrywając i z tego się cieszymy. Jest to kolejny mecz, który wygrywamy, kolejny w którym nie tracimy bramki i chcemy tą drogą iść dalej. Bardzo cieszy mnie liczba kibiców, bo nie był to mecz zapowiadający się szczególnie atrakcyjnie. Kibice dopisali, bardzo fajny doping, organizacja i idźmy w tym kierunku takiego rozwoju piłkarskiego, klubowego jak i całej otoczki

– powiedział szkoleniowiec Czarnych Mateusz Ostrowski.
Trener Ostoi Piotr Sikorski nie przyszedł na konferencję prasową.

Przed meczem uhonorowano Rafała Mastaja za rozegranie 100 meczów w barwach Czarnych Jasło.

Najbliższy mecz Czarni rozegrają w Odrzykoniu (sobota, 11 maja, godz. 15), a Ostoja w kolejnych derbach powiatu podejmuje Zamczysko Mrukowa (na razie nie wiadomo kiedy zostanie rozegrany mecz).

Mecz XXII kolejki (4 maja):
Czarni 1910 Jasło – Ostoja Kołaczyce 3-0 (1-0)
1-0 Radosław Macnar (12), 2-0 Radosław Macnar (50), 3-0 Oskar Polakiewicz (85)

Czarni: Łukasz Lepucki - Tomasz Tragarz, Sebastian Suszko, Paweł Remut, Jakub Ząbkiewicz (75 Piotr Kosiba) - Marcin Janus (75 Paweł Setlak), Rafał Mastaj - Mateusz Michoń (70 Oskar Polakiewicz), Karol Potera (62 Wiktor Fara), Karol Rzońca (85 Adrian Więcek) – Radosław Macnar; na ławce rezerwowych: Patryk Szostak; trener Mateusz Ostrowski, II trener Tomasz Paluch.
Ostoja: Damian Łukaszewski – Gabriel Wójtowicz, Mateusz Krajewski, Bartosz Niklewicz, Tomasz Kotulak – Rafał Kurcz, Rafał Grzesiak - Kacper Cyrulik (65 Daniel Skórka), Karol Szydło (89 Paweł Samborski), Damian Przewoźnik (89 Piotr Wojdyła) - Mateusz Juszkiewicz (60 Mateusz Biernacki); na ławce rezerwowych: Michał Kaleta; trener Piotr Sikorski.
Sędziowali: Piotr Frankowicz (Szczepańcowa) oraz Patryk Augustyn (Jedlicze) i Patryk Kilar (Sieniawa). Żółte kartki: Paweł Setlak - Karol Szydło. Widzów około 400.