Młodzi kajakarze z Trzcianki w dobrej formie

M. Kordek/WAK
Najmłodsi kajakarze UKS „Kajak” przy Gimnazjum nr 1 w Trzciance startowali w Ogólnopolskich Regatach dla Dzieci o Puchar Burmistrza Wolsztyna.

Przebieg regat można bylo obserwować na żywo i przez Internet. Trzcianeccy zawodnicy choć w nie najmocniejszym składzie powrócili z tych regat zadowoleni.

W kategorii, obejmującej CHŁOPCÓW z rocznika 99 i młodszych, wystartowało dwóch zawodników; Paweł Giedrys i Tymoteusz Bzdręga. W K-1/500 m rywalizowało ze sobą 11 zawodników z 7 klubów. Brązowy medal wywalczył Paweł, a jako 7 na linię mety przepłynął Tymoteusz.

Przeczytaj też o Gimnazjum nr 1 w Trzciance

Doskonale spisuje się najmłodsza, ale już z licencją PZKaj, kajakarka UKS „Kajak” - Patrycja Nowak, która w wyścigu K-1/500 m w kategorii wiekowej DZIEWCZĄT 'z rocznika 99 i młodszych zajęła VI miejsce na 11 zawodniczek. Widać, że już wkrótce będzie ona osiągać dobre wyniki sportowe podobnie jak jej starsze rodzeństwo – kanadyjkarz Łukasz i kajakarka Karolina.

Najstarszy z zawodników Łukasz Jaroszewicz (r.98) wystartował w biegu K-1/1000 m w kategorii MŁODZIKÓW 97/98 i zajął 17 miejsce. Start w tych regatach nie był planowany w kalendarzu startowym trzcianeckich kajakarzy, stąd do Wolsztyna udala się skromna reprezentacja.