Otwarte Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Szachach

Marek Joachimiak
Tytuł mistrza powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego na rok 2011 zdobył Łukasz Naruszewicz z MKS MDK Trzcianka. Dobrze spisuje się też Tadeusz Kasperek.

MKS MDK Trzcianka był organizatorem otwartych mistrzostw powiatu w szachach w kategorii seniorów. Zawody sędziował Andrzej Ancuta z Piły a głównym sponsorem nagród rzeczowych było starostwo powiatowe z Czarnkowa. Turniej rozgrywany był na przestrzeni 7 rund po 15 minut na zawodnika.

W punktacji open zwyciężył Adam Ancuta z UKS Iskra Piła. Drugie miejsce w punktacji ogólnej i tytuł mistrza powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego na rok 2011 zdobył Łukasz Naruszewicz z MKS MDK Trzcianka. Wicemistrzem powiatu został weteran Jan Jaworski a trzecie miejsce w powiecie zajął Krzysztof Pałasz , obydwaj z MKS-u. Z tego samego klubu na czwartym miejscu w powiecie uplasował się Andrzej Kapitańczyk a na piątym Tadeusz Kasperek.

Najlepszym juniorem okazał się Patryk Belka a pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Marta Belka z UKS Ziemowit Złotów wyprzedzając Bernadetę Krawczyk z MKS MDK Trzcianka. Szkoda, że z różnych powodów w zawodach nie wystartowali szachiści z Krzyża i z Drawska a udział zawodników z Czarnkowa był bardzo skromny.

Warto odnotować, że w ostatnich tygodniach na mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych dwa cenne wyniki osiągnął Tadeusz Kasperek. Najpierw w Lututowie w warcabach szybkich (15 minut na zawodnika) zajął 11 miejsce w Polsce, najlepsze z naszego powiatu wśród mężczyzn ( trzeci z Wielkopolski, drugi w kat. powyżej 50 lat.)

W Mistrzostwach Polski seniorów powyżej 50 lat w Nowej Rudzie w warcabach 100-polowych 1,5 godz. na zawodnika zajął ósme miejsce w Polsce. Aktualnie w tej kategorii wiekowej Tadeusz Kasperek jest najlepszy w powiecie i jednym z najlepszych w Wielkopolsce.(2 brązowe medale w mistrzostwach Wielkopolski seniorów starszych za rok 2010 i 2011 )

Sekcja szachowa MKS MDK Trzcianka zaprasza wszystkich zainteresowanych na dwa turnieje szachowe w dniu 12.06.2011 na godz.10.00 do świetlicy MDK Trzcianka. ( dla dzieci i dla dorosłych o puchar dyrektora MDK) a w dniu 24.06 2011 (piątek) na godz. 14.00 do hotelu Ajaks nad jeziorem na turniej szachowy z okazji Nocy Świętojańskiej. Dokładny komunikat ukaże się niedługo.