Piła. Na lotnisku odbył się Bieg i Marsz Charytatywny dla Ani. Obejrzyjcie zdjęcia

Wiesław Szmagaj
Około 150 osób, w tym 50 żołnierzy - Terytorialsów wystartowało w Biegu i Marszu Charytatywnym dla Ani, który odbył się w niedzielę na pilskim lotnisku. Dorośli pokonali dystans ponad 5 km.

Organizatorem imprezy był niezawodny Miłosz Czechowicz. Otworzyły ją biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. W zależności od wieku różne dystanse pokonali: przedszkolacy, uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8 i szkół ponadpodstawowych.

Bieg główny odbył się na dystansie ponad 5 km i prowadził drogą na lotnisku. Na starcie stanęło około 150 osób. Pierwszy linię mety minął Łukasz Stachowiak, który pokonał trasę w nieco ponad 18 minut. Wyprzedził on Jakuba Centkę i Mateusza Wawrzyniaka. W kategorii powyżej 35 lat najlepszy był Mariusz Andrzejczak. Wśród kobiet triumfowały: Daria Gruszczyńska (do 35 lat) i Ewelina Salwa (powyżej 35 lat). Ta druga uzyskała znakomity rezultat.

Całkowity dochód z imprezy został przekazany dla Ani Bilickiej, która zmaga się z guzem mózgu. Na walkę z jej chorobą uzbierano 5000 złotych, za co beneficjentka podziękowała. Warto dodać, że w biegu udział wzięło około 50 żołnierzy - Terytorialsów z jednostki wojskowej w Lesznie, w której służy mąż Ani.

WYNIKI
Kategoria - mężczyźni do lat 35: 1. Łukasz Stachowiak (#zaliniametyteam) 0:18:08, 2. Jakub Centka 0:18:58, 3. Mateusz Wawrzyniak (Mg Running Team Trzcianka) 0:19:22. Powyżej 35 lat: 1. Mariusz Andrzejczak (4Run Team Piła) 0:19:59, 2. Arkadiusz Rydellek 0:21:04, 3. Krzysztof Pabich (4Run Team Piła) 0:21:44.
Kobiety - do 35 lat: 1. Daria Gruszczyńska 0:25:03, 2. Barbara Przewoźniak 0:29:41, 3. Aleksandra Ostrowska (run4fun) 0:31:58. Powyżej 35 lat: 1. Ewelina Salwa (4Run Team Piła) 0:21:43, 2. Justyna Skibińska (PCH_RUN) 0:24:15, 3. Katarzyna Korniewicz (KS Gwardia Piła) 0:24:23.