Wiesław Szmagaj
Klaudia Adamek z Gwardii Piła wystąpiła w Tokio w biegu sztafetowym 4x100 m. Polki zostały sklasyfikowane na dziesiątym miejscu Lucyna Nenow / Polska Press
Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio sztafeta 4x100 m w składzie z Klaudią Adamek z Gwardii Piła zakończyła starty na półfinale.

Nasza żeńska sztafeta w półfinale Igrzysk Olimpijskich w Tokio wystąpiła w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Paulina Paluch i Pia Skrzyszowska. Biało-Czerwone biegły w łatwiejszym, drugim półfinale. Zwyciężyły Niemki, przed Szwajcarkami. Trzecie miejsce zajęły Chiny, a Polki ukończyły bieg na czwartej pozycji z czasem 43,09. Warto dodać, że ostatnia zmiana naszych pań nie była najlepsza.

W finale najlepsze okazały się Jamajki. Wyprzedziły one reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Nasza sztafeta została ostatecznie sklasyfikowana na dziesiątym miejscu, co jest niezłym rezultatem.

Polscy lekkoatleci wywalczyli w Tokio dziewięć medali, w tym: cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe. W sumie Polacy wrócili z Igrzysk Olimpijskich z 14 krążkami (cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych).