Trzcianka - Kajakarze w Gryfinie zdobyli złoto, srebro i brąz [ZDJĘCIA]

M. Kordek
Na starcie tegorocznych regat kajakowych z okazji obchodów DNI GRYFINA stawiło się w tym roku aż 9 klubów kajakarstwa klasycznego. W tym gronie nie zabrakło trzcianeckiego UKS KAJAK przy Gimnazjum nr 1, który reprezentowało 8 zawodniczek i zawodników.

Kajakarze - młodzicy i juniorzy - ścigali się na trasie 1500 metrów z dwoma nawrotami, a dzieci na dystansie 500 metrów z jednym nawrotem. Dorobek medalowy regat naszej młodzieży to trzy krążki.

Pierwszy medal, koloru brązowego, wywalczyła osada K-2 Dzieci Dziewcząt, w składzie Patrycja Nowak i Weronika Odwrot. Nasza osada po fatalnie wykonanym nawrocie z dalekiej pozycji rozpoczęła świetny 200-metrowy finisz po najkrótszej trasie do górnej bojki oznaczającej metę. Kilka osad rywalek po nawrocie skierowało się na dolną bojkę mety, dokładając kilka niepotrzebnych metrów. To zdecydowało o medalowym sukcesie naszej osady. Złoty medal w tym wyścigu zajęła osada KS ADMIRA Gorzów, a druga na mecie była osada KS FALA Lublin.

Drugi medal z regat w Gryfinie, a pierwszy złoty w tegorocznym sezonie wywalczył w wyścigu K-1 Młodzików 98/99 Patryk Czapliński. Nasz zawodnik już od startu objął prowadzenie w wyścigu i pewnie jako pierwszy dotarł do mety, pokonując Błażeja Turskiego z KS ADMIRA Gorzów i Oskara Woracha z MOSW Choszczno. W tym samym wyścigu dobrze zaprezentowali się jeszcze dwaj zawodnicy UKS KAJAK: Łukasz Jaroszewicz (6. miejsce)i Paweł Giedrys

(7. miejsce). Przygotowywany w indywidualnym treningu przez weterana trzcianeckich trenerów Ryszarda Białczaka - Patryk Czapliński jest od początku sezonu w bardzo dobrej dyspozycji i zapowiada się, że do najważniejszych startów w tegorocznym sezonie, w drugiej połowie czerwca, może być tylko lepiej.

Trzeci medal (srebrny) dla naszej ekipy wywalczyła Patrycja Nowak w wyścigu K-1 Dzieci Dziewcząt, która przegrała tylko z Laurą Żuk z KS ADMIRA Gorzów. Miejsce trzecie w tym wyścigu zajęła Agata Zielińska z KS FALA Lublin, a druga z naszych zawodniczek Weronika Odwrot przepłynęła linie mety na 9. miejscu.

Z pozostałych zawodników na wyróżnienie zasługuje Kacper Misztak, który po ubiegłorocznym słabszym sezonie, w Gryfinie zaskoczył i rodziców zawodników i kierownictwo klubu, wielką determinacją i walecznością. Po fatalnym starcie w gronie 10 rywali z ostatniego miejsca z pierwszego nawrotu na długą prostą wyszedł na 7-8 pozycji, a do drugiego nawrotu wszedł na 5 pozycji. Ostatecznie linię mety przekroczył na 4. miejscu. Zwyciężył Robert Mizgorski z KS ORZEŁ Wałcz przed Tomaszem Domańskim KS Wiskord Szczecin i Dominikiem Wawrzyniakiem KS ENERGETYK Gryfino.

W wyścigu K-1 Dzieci chłopców startował Tymoteusz Bzdręga, który zajął 8. miejsce, a osada K-2 młodzików 98/99 Jaroszewicz/Giedrys w swoim wyścigu na dystansie 1500 m przypłynęła na metę na 4. miejscu. Karolina Nowak w wyścigu K-1 juniorek mł. zaliczyła swoją pierwszą startową wywrotkę (a rozpoczęła właśnie 5 sezon startów) i nie ukończyła wyścigu.

Kolejny start zawodników UKS KAJAK nastąpi 12 maja br., w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie nasi kajakarze będą się ścigać na Warcie na dystansie 2000 metrów, podczas Memoriału im. Hryckiewicza.