Marek Joachimiak
Sylwester Klejda - ostatni medalista przygotowywany do startu w zawodach przez Świętej Pamięci Wiesława Malewskiego. "Olimpijczyk" Trzcianka
Znakomity występ odnotowali zawodnicy trzcianeckiego "Olimpijczyka" podczas XI Regionalnych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się wczoraj w Wolsztynie.

Osiemnastoosobowa reprezentacja trzcianeckich sportowców, przywiozła z Wolsztyna 13 medali; w tym 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych a pięciokrotnie trzcianeccy zawodnicy ukończyli konkurencje na czwartych miejscach.

Trzcianeckiego Olimpijczyka reprezentowali w Wolsztynie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika, Gimnazjum nr 1 im. J. Słowackiego oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzciance, którzy startowali w dwóch dyscyplinach: lekkiej atletyce i bocce.

Złote medale wywalczyli w swoich grupach sprawnościowych i kategoriach wiekowych: Daniel Wieczorek i Ewa Wysocka w biegu na dystansie 100 m oraz Grzegorz Filipiak i Kamil Karpowicz w bocce.

Srebrne medale przypadły w udziale: Renacie Chełmińskiej w skoku w dal, Edycie Ciszewskiej w biegu na dystansie 100 m a także Aleksandrze Łuczak i Rafałowi Garstka w bocce.

Brązowymi medalistami zostali: Michał Norkowski i Sylwester Klejda w biegu na 100 m oraz Zbigniew Andrzejewski i Marcin Gościnny w bocce.

Deklaracja Sylwestra Klejdy, który tuż przed swoim startem powiedział: „pobiegnę dla Pana Wiesia” była bardzo wzruszającym momentem zawodów. Sylwek startując na dystansie (100 m) – tak jak przed laty "Pan Wiesiu", zdobył w Wolsztynie brązowy medal.

Przeczytaj także:Całe swoje życie poświęcił sportowi
Obejrzyj galerię:Nieoceniona strata dla ... wszystkich