Wiesław Szmagaj
Drugie z rzędu zwycięstwo odniosła w II Lidze PLF drużyna Car Factory Futsal – Powiat Pilski.

Pilanie podejmowali w Powiatowej Hali Sportowej Dexon Września, jeden z czołowych zespołów drugoligowych rozgrywek. Po efektownej wygranej w Gostyniu nasza drużyna liczyła na kolejne zwycięstwo.

Car Factory Futsal – Powiat Pilski rozpoczął mecz znakomicie. Po bramce zdobytej już w 1’ przez Wiktora Górskiego pilanie objęli prowadzenie. Ten sam zawodnik podwyższył w 7’ wynik na 2:0, a dziewięć minut później trzeciego gola zdobył dla pilan strzelił Patryk Załachowski. Goście odpowiedzieli celnym trafieniem Patryka Dowbusza (17’), a wynik do przerwy ustalił Jakub Fatyga (19’). Pilski zespół prowadził 4:1.

Po zmianie stron w 28’, po bramce Roberta Grenia, Car Factory Futsal – Powiat Pilski podwyższył rezultat spotkania. W końcowej części spotkania obie drużyny zdobyły po jednej bramce: dla gości Jakub Goździński (36’) i dla gospodarzy po raz trzeci Wiktor Górski (37’). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2 (4:1) dla pilan.

Wyniki pozostałych spotkań: CHFT JS Power-Pol Chełmża – Wiara Lecha Poznań 1:10, UKS Orlik Mosina – Piast Poniec Futsal Leszno 2:2, Zawisza Bydgoszcz – Stowarzyszenie Gostyński Futsal 1:1. W rozgrywkach prowadzi Wiara Lecha Poznań (30 pkt.). Pilanie zajmują siódme miejsce (9).

Car Factory Futsal – Powiat Pilski pokonał pewnie Dexon Wrze...