Wiesław Szmagaj
W półfinale Pucharu Polski WZPN STS Logistics Piła pewnie pokonał Futsal Team Rawicz.

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w Pile zmierzyły się drużyny STS Logistics Piła i Futsal Team Rawicz. Obie ekipy były podbudowane ostatnimi zwycięstwami i z apetytem na więcej. Pilska drużyna nie mogła wyobrazić sobie lepszego początku tego spotkania. Po pierwszych dziesięciu minutach prowadziła 5:0! W końcówce pierwszej odsłony gospodarze stracili bramkę i do przerwy było 5:1.

W drugiej połowie spotkania STS Logistics kontynuował intensywne ataki, dokładając kolejne bramki po bardzo ładnych i składnych akcjach. Nie przeszkodziła nawet gra w osłabieniu po czerwonej kartce, kiedy to gospodarze po jednej z kontr umieścili piłkę w bramce przeciwnika. Na pięć minut przed końcem był wynik 10:2, ale potem w szeregach naszej drużyny pojawiło się rozluźnienie i przyjezdni zdobyli w końcówce trzy bramki

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:5 (5:1). Bramki dla pilskiego zespołu zdobyli: Łukasz Skwarek 2, Artur Kwiatkowski 2, Kamil Kosiński, Szymon Wachowiak, Wojciech Wypusz, Łukasz Broda, Paweł Iwanicki i Mateusz Ćwiek. STS Logistics Piła awansował do finału, który odbędzie się w środę 6 grudnia o godz. 19.00 w Powiatowej Hali Sportowej w Pile. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie zwycięzca potyczki Jubiler Symis AutoGniezno – Marbud Team Jutrosin.

Warto dodać, że wcześniej pilski zespół zmierzył się z drużynami z z Gniezna i Wągrowca. Mecz z tym pierwszym zespołem miał dramatyczny przebieg. Zakończył się on wynikiem 5:5, a w rzutach karnych pilanie wygrali 4:2. Potem nasz zespół uporał się na wyjeździe z Calcio Wągrowiec 3:2.