I Liga Futsalu. KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski zremisował z Futsalem Szczecin. Zobaczcie zdjęcia

Wiesław Szmagaj
Na inaugurację sezonu I Ligi Futsalu w Pile KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski zremisował po emocjonującym meczu z Futsalem Szczecin 5:5 (1:3).

W pierwszej kolejce spotkań Futsal Szczecin pokonał u siebie 11:1 TAF Toruń, sygnalizując, że jest jednym z faworytów rozgrywek. Przypomnijmy, że pilanie na inaugurację nieznacznie przegrali w Lęborku z LSSS 1:2.

W 6’ spotkania Futsal Szczecin objął prowadzenie, a strzelcem bramki był Valerii Vlasovich. Minutę później nasz zespół doprowadził do wyrównania po golu Łukasza Tomaszkiewicza. W 14’ szczecinianie ponownie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Kubicki. Dwie minuty później Daniel Maćkiewicz podwyższył rezultat na 3:1. Nie zmienił się on do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron pilanie w niecałe dwie minuty doprowadzili do wyrównania, po celnych trafieniach Zbigniewa Barańczyka i Radosława Góździa. W 23’ ręką w polu karnym zagrał zawodnik z Piły, a rzut karny na gola zamienił Karol Ława. Trzy minuty później zawodnik ten podwyższył prowadzenie gości na 5:3.. W końcówce pilanie wycofali bramkarza i grali w polu z przewagą jednego zawodnika. Manewr ten przyniósł naszej drużynie dwa gole, zdobyte przez Wojciecha Bukowego i Cezarego Knapińskiego i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.