Wiesław Szmagaj
W meczu 3 Ligi Koszykówki Mężczyzn Basket Piła – Powiat Pilski pokonał u siebie Royal Polonię 1912 Leszno 79:63.

W tym sezonie koszykarze Basketu Piła – Powiat Pilski przegrali tylko swój pierwszy mecz w 3 Lidze. Później odnosili już same zwycięstwa. Ostatnie zanotowali w Pile, gdzie pokonali Polonię Leszno 79:63 (23:21, 23:20, 21:14, 12:8). Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, w drugiej goście krótko prowadzili, ale do przerwy pilski zespół wygrywał różnicą pięciu punktów. W trzeciej odsłonie meczu Basket odskoczył rywalom, a w końcówce spotkania jeszcze powiększył przewagę.

Punkty dla Basketu Piła – Powiat Pilski zdobyli: Grzegorz Jankowski 16, Paweł Smoczyk 16, Dominik Czajkowski 14, Tomasz Lebiedź 12, Bartosz Rajewicz 11, Tomasz Pochylski 5, Paweł Dyba 5. Dla Royal Polonię 1912 Leszno najlepiej punktowali: Filip Taisner 13, Ernest Wacyra 10 i Antoni Sawicki 9.

Wyniki pozostałych spotkań X kolejki: Tarnovia Tarnowo Podgórne - Rawia Rawag Rawicz 89:57,
AKM Gromy Nowy Tomyśl - Sklep Polski Formaton Gniezno 67:87. W rozgrywkach prowadzi Basket Piła – Powiat Pilski (17 pkt.).

Ósme z rzędu zwycięstwo Basketu Piła – Powiat Pilski! Nasz z...